Bir iki ay önce çeşitli blogları ve siteleri kurcalarken Agony diye ilginç bir program buldum. Benzerleriyle daha önce karşılaşmıştım fakat bu program gerek ayarlarının detaylılığı gerek yaptığı işler açısından biraz daha önce çıkarttı kendini.

Agony galerisinden bir resim

Agony öncesinde bulduğum birçok program belki daha az karmaşık ama bir o kadar da az özellik barındırıyordu. Agony’nin sitesindeki örnek çalışmalar olsun, video çalışmaları olsun öğrenilme zahmetini asgariye indiriyor. Sadece bu sebeple bile diğer benzerlerinden önce çıkıyor diyebilirim.
Özellikle animasyon özellikleri dikkat çekici diyebilirim. Fotoğraf, resim adaptasyonları ilgi çekici. Basit döngüler gibi görünsede sonuç olarak çok ilginç şekiller çıkartmak mümkün.

Yukarıdaki örneği seçmemdeki sebep bir tasarım elemanı olarak oldukça güzel malzeme çıkarabileceğini gösterebilmekti. Bu görüntüleri, üstelikte 3D olarak video uygulamalarına da aktardağınızı düşünürseniz bence programın güzelliği daha da artıyor.

Agony galerisinden bir resim

Agony’yi edinmek oldukça basit. Program zaten bedava GNU lisansına tabi bi şekilde özgürce indirebiliyorsunuz. İndirme adresi ise www.kelbv.com. Bence bu tip grafiklere meraklı olanlar Agony’yi kaçırmasın.

Advertisements